badanie wariografem New Layer BADANIE WARIOGRAFEM – CZY JEST WIARYGODNE?

Badanie wariografem – czy jest wiarygodne?

Wykrywacze kłamstw kojarzą się przede wszystkim z filmami czy powieściami kryminalnymi. Taka technologia wykorzystywana jest jednak z powodzeniem również w rzeczywistości. Badania wariografem są szczególnym rodzajem testów, które pozwalają określić w bardzo dokładny sposób, czy przesłuchiwana osoba mówi prawdę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak w praktyce działa to urządzenie i w jakich sytuacjach najlepiej jest się zdecydować na skorzystanie z niego.

Na czym polega i ile trwa badanie wariografem?

Zasada działania wariografu jest dosyć prosta. Tradycyjne przesłuchania są ogromnym polem do popisu dla zaprawionych w boju kłamców, ponieważ nawet doświadczeni detektywi mają często problem z rozpoznaniem, czy osoba przesłuchiwana mówi prawdę, czy wręcz przeciwnie. Wykrywacz kłamstw rozpoznaje jej właściwe intencje, przy jego użyciu można zbadać nawet najdrobniejsze reakcje fizjologiczne na zadane pytania, wynikające z podświadomości i instynktów. Chodzi tutaj na przykład o:

  • przyśpieszony oddech,
  • wzrost ciśnienia krwi,
  • aktywację gruczołów potowych.

Należy przy tym nadmienić, że istnieją przeciwwskazania do badania wariografem, które dotyczą głównie osób ze stwierdzonymi zaburzeniami natury neurologicznej (np. choroba Alzheimera czy zespół Parkinsona). Zdecydowana większość przesłuchań kończy się jednak uzyskaniem wiarygodnego wyniku. W ich trakcie zadaje się nie tylko pytania związane ze sprawą, ale także typowo kontrolne, które pomagają w rozpoznaniu, jak dana osoba reaguje. Ile trwa badanie wariografem, chociażby w SG czy innych służbach? Na takie pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć – w zależności od sytuacji testy mogą trwać nawet kilka godzin, ale jest to rekompensowane przez krótki czas oczekiwania na wyniki.

Czy badanie wariografem jest wiarygodne?

Profesjonalne i rzetelne badania wariografem są dostępne w przystępnych cenach i dlatego wykonuje się je w służbach i instytucjach państwowych. Testy na wykrywaczu kłamstw przechodzą policjanci, a także funkcjonariusze i pracownicy KAS, SG czy ABW. Biorąc pod uwagę powszechność tego rozwiązania, odpowiedź na pytanie, czy badanie wariografem jest wiarygodne, nasuwa się właściwie sama. Ogromną jego zaletą jest przede wszystkim rzetelność i skrupulatność – urządzenie w bardzo dokładny sposób bada wyłącznie obiektywne reakcje i ekspresje. Kłamstwo jest wynikiem świadomej decyzji, a przed takową zawsze pojawia się krótki, instynktowny odruch. Wariograf ułatwia spostrzeżenie tak ważnych detali w zachowaniu przesłuchiwanego, które bardzo trudno byłoby wychwycić poprzez zwyczajną obserwację.

Skuteczne badanie wariografem w przystępnej cenie

Nieodłącznym elementem tego, na czym polega badanie wariografem, jest profesjonalne i dokładne zinterpretowanie wyników testu. Dokonać tego może bez najmniejszego problemu dobry detektyw z Warszawy, pozwalając w ten sposób na określenie, czy przesłuchiwana osoba była prawdomówna w trakcie wywiadu. Nie czekaj więc i skontaktuj się z nami, by przekonać się, ile kosztuje badanie wariografem i sprawdź, czy osoba z Twojego otoczenia mówi prawdę!

Firma detektywistyczna Warszawa tani detektyw warszawa KOB GROUP

KOB GROUP Kompleksowa ochrona biznesu, detektywi

Agencja detektywistyczna KOB GROUP
ul. Trakt Lubelski 225 D
04-667 Warszawa
+48 730 730 033
biuro@kobgroup.pl
24h / 7dni