JAK ROZPOZNAĆ ZDRADĘ?

Jak rozpoznać zdradę?

Najczęściej najpoważniejszą przyczyną problemów w związku jest zdrada. Bardzo często jest powodem konfliktu, kłótni, a nawet rozstania. Zdrada stanowi świadome oraz celowe zawiedzenie zaufania partnera. Jest często postrzegana jako trudna i nagła sytuacja, w jakiej znalazła się dana osoba, niszcząc tym samym wszystko, co było dobre między dwojgiem ludzi. Okazuje się jednak, że zdrada ma swój początek o wiele wcześniej niż zauważalny efekt końcowy. Z takim rozumowaniem ciężko poradzić jest osobie zdradzonej, zwłaszcza że często targają nią liczne emocje. Dopiero po pewnym czasie można bliżej przyjrzeć się, w jaki sposób doszło do zdrady i co mogło ją spowodować. Pierwsze jej oznaki nie zawsze wiążą się jednoznacznie z niewiernością. Z tego względu dobrze jest przeanalizować działania podejmowane przez męża czy żonę z naszą agencją detektywistyczną. Czym tak naprawdę jest niewierność i jak rozpoznać zdradę?

Zdefiniuj rodzaj zdrady

Mówiąc o niewierności najczęściej mamy na myśli zdradę fizyczną, czyli seksualną. Jednak zawiedzenie zaufania partnera może dotyczyć różnych obszarów, dlatego wyróżnia się zdradę:

 • fizyczną (seksualną),
 • psychiczną (emocjonalną),
 • wirtualną.

Wyżej wymienione rodzaje zdrady mogą się łączyć. Najtrudniejsza do zaakceptowania jest zdrada fizyczna, dotycząca nawiązania intymnej relacji z inną osobą. Trudniej jest zdefiniować niewierność psychiczną, gdyż niekiedy mamy do czynienia z zachowaniami, które przez jednego partnera są postrzegane jako zdrada, natomiast drugi nie dostrzega braku lojalności. Pierwsze oznaki problemu mogą być zauważone nie tylko przez osobę trzecią, ale też męża lub żonę.

W wirtualnej zdradzie kryzys był spowodowany tym, że partner coraz więcej czasu spędzał w sieci, dużo rozmawiając z osobami płci przeciwnej. Z biegiem czasu taka forma spędzania czasu stała się na tyle atrakcyjna, że zastąpiła prawdziwe życie. Relacje nawiązywane w sieci często przekształcają się w realne, chociaż nie stanowi to reguły. W takim wypadku pierwsze oznaki zdrady u męża czy żony mogą być dość szybko dostrzeżone. Jednak dla upewnienia się warto postawić profesjonalną pomoc detektywów z naszego biura detektywistycznego.

Jakie są pierwsze oznaki zdrady?

Objawy niewierności można zaobserwować przez nagłe i niepokojące zmiany w zachowaniu partnera. Najczęściej dotyczą one prywatności, relacji z innymi osobami, sfery intymnej, codziennych nawyków, itp. Aby mieć przypuszczenia, że współmałżonek dopuścił się niewierności, zmiany te muszą być nachalnie powtarzane. Pierwsze oznaki zdrady przez męża czy żonę są często zauważane przez partnerów. Zwrócenie na nie uwagi najczęściej prowadzi do kolejnych konfliktów i niejasności.

Symptomy mogące wskazywać na to, że partner dopuścił się zdrady to:

 • coraz częstsze wychodzenie z domu (z kolegami lub koleżankami, tłumaczenie się sprawami biznesowymi, dodatkowymi obowiązkami zawodowymi, itp.),
 • unikanie spędzania wolnego czasu z partnerem, a także zaniechanie współżycia seksualnego,
 • zmiany dotychczasowych nawyków i przyzwyczajeń związanych ze sferą prywatną (zmiana haseł dostępu do komputera, blokowanie kont bankowych, do których wcześniej partner miał dostęp, kończenie i unikanie rozmów telefonicznych w obecności partnera, rzekome nowe hobby, itp.),
 • dbałość o swój wygląd fizyczny jak nigdy wcześniej (nowe perfumy, kosmetyki, zmiana fryzury, sposobu ubierania się, itp.),
 • pojawienie się nowych znajomych, których partner nie ma możliwości poznania (tłumaczenie się, że będziesz nudzić się w ich towarzystwie, itd.),
 • realizowanie czynności, które do tej pory wywoływały nieporozumienia i konflikty.

Jak detektywi wykrywają zdradę?

Nie każdy z wyżej wymienionych symptomów musi wskazywać na niewierność. Zachowania często klasyfikowane przez partnerów jako pierwsze oznaki zdrady w rzeczywistości nimi nie są. Jednak ze względu na wysokie prawdopodobieństwo występowania niewierności przy opisanych wyżej symptomach, rekomendujemy skontaktowanie się z nami w celu przeprowadzenia profesjonalnego śledztwa. Chcąc mieć pewność, że współmałżonek dopuścił się zdrady, nie warto działać na własną rękę. Często w takich sytuacjach nie myślimy racjonalnie. Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na współpracę z licencjonowanym detektywem, który przeprowadzi obserwację i zbierze rzeczowe dowody, które potwierdzą lub zaprzeczą naszym przypuszczeniom. Dzięki temu symptomy niewierności żony lub męża są w sposób szybki i jednocześnie dyskretny sprawdzane, co pozwala na rozwianie wielu piętrzących się do tej pory wątpliwości. Profesjonaliści są w stanie zebrać wszelkie dowody i przeanalizować oznaki zdrady poprzez:

 • rzetelną obserwację partnera,
 • przeprowadzenie wywiadu środowiskowego,
 • ustalenie kontaktów osobistych osoby podejrzewanej o niewierność,
 • zweryfikowanie osób, z którą spotyka się partner.

Biuro detektywistyczne Warszawa tani detektyw warszawa KOB GROUP

KOB GROUP Kompleksowa ochrona biznesu, detektywi

Agencja detektywistyczna KOB GROUP
ul. Trakt Lubelski 225 D
04-667 Warszawa
+48 730 730 033
biuro@kobgroup.pl
24h / 7dni