Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu KOB GROUP JAK SPRAWDZIĆ CZY TELEFON JEST NA PODSŁUCHU?

Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu?

Nowoczesna technologia zapewnia dzisiaj o wiele więcej możliwości podsłuchiwania telefonów niż kilkanaście lat temu. W praktyce każdy z nas może mieć ten problem, ponieważ istnieją specjalne aplikacje szpiegujące, które można zainstalować na smartfonie bez wiedzy jego właściciela. Jeśli podejrzewasz, że ktoś w ten sposób monitoruje Twoje rozmowy i wiadomości, dowiedz się, jak wykryć podsłuch w telefonie.

Podsłuch w telefonie – problem, który dotyczyć może każdego

Jeszcze kilkanaście lat temu przeciętny Kowalski nie musiał obawiać się, że może mieć telefon z podsłuchem. Problem dotyczył głównie osób ze świata polityki i biznesu, których podsłuchiwały najczęściej służby lub przestępcy. Tylko oni mieli dostęp do profesjonalnych urządzeń, czyli pluskiew, które wówczas były jedynym sposobem na słuchanie cudzych rozmów telefonicznych.

Wszystko zmieniło się wraz z pojawieniem na rynku nowoczesnych smartfonów, które w istocie są jak małe komputery, ponieważ ich funkcjonowanie opiera się na zaawansowanym oprogramowaniu. Chcąc założyć podsłuch na telefonie, nie trzeba więc montować w aparacie fizycznego urządzenia. Wystarczy zainstalować aplikację szpiegującą. Ma ona bardzo szerokie działanie, ponieważ umożliwia m.in.:

 • przechwytywanie rozmów telefonicznych, wiadomości SMS i MMS, e-mail oraz tych przesyłanych za pomocą komunikatorów,
 • podgląd zdjęć zapisanych w pamięci aparatu i w chmurze,
 • dostęp do listy kontaktów,
 • sprawdzenie historii przeglądanych stron w przeglądarce internetowej,
 • oglądanie obrazu z kamery na żywo,
 • zlokalizowanie właściciela smartfona poprzez GPS.

Niestety taką aplikację ktoś można zainstalować na telefonie bez Twojej wiedzy. Wystarczy, że prześle Ci wiadomość z linkiem – jeśli go klikniesz, program sam się zainstaluje w tle. Właśnie dlatego nie należy uruchamiać takich linków z nieznanych źródeł, a także pobierać niezweryfikowanych aplikacji.

Możliwe jest także pewnego rodzaju podsłuchiwanie przez WiFi. Jeśli podłączysz się pod niezabezpieczoną sieć np. darmowego hotspota, ryzykujesz, że ktoś wykradnie z Twojego smartfona hasła dostępowe do poczty elektronicznej, aplikacji bankowej czy też kont w serwisach społecznościowych.

Z takich możliwości podsłuchiwania telefonu korzystają dzisiaj różne osoby. Robią to np. pracodawcy, którzy chcą sprawdzać w ten sposób swoich pracowników. Podsłuchy są także instalowane na smartfonach biznesmenów, polityków i urzędników przez ich nieuczciwych konkurentów. Coraz częściej programy szpiegujące interesują również osoby prywatne, które chcą dzięki nim np. potwierdzić zdradę partnera lub monitorować swoje dzieci.

Co może świadczyć o tym, że smartfon jest na podsłuchu?

Nowoczesne aplikacje szpiegujące są bardzo trudne do wykrycia, choćby dlatego, że nie mają ikon, a nierzadko nie ujawniają się nawet na liście programów. Problem mogą jednak wskazywać pewne nietypowe „zachowania” aparatu.  Najczęściej o tym, że masz telefon na podsłuchu, świadczą objawy takie jak:

 • szybkie wyczerpywanie się baterii,
 • niespodziewane restartowanie się urządzenia,
 • samoistne uruchamianie się różnych aplikacji lub kamerki,
 • zawieszanie się lub spowolnienie działania aparatu,
 • obcy głos w telefonie słyszany podczas rozmowy.

Warto pamiętać, że powyższe symptomy mogą świadczyć o innym problemie (np. z systemem operacyjnym), jednak ich pojawienie się powinno wzbudzić czujność i skłonić do sprawdzenia sprzętu.

Jak wykryć podsłuch w telefonie z Androidem?

Najczęściej programy szpiegujące są instalowane na smartfonach z Androidem. Jest to bowiem najpopularniejszy system i znacznie słabiej chroniony niż iOS występujący w urządzeniach iPhone. Warto więc wiedzieć, jak wykryć podsłuch w telefonie Android. Jednym ze sposobów jest wpisanie pewnych kodów w aparacie, a konkretnie w miejscu, gdzie wybierasz numer kontaktowy. Kody działają na wszystkich aparatach bez względu na rodzaj sieci. Do najważniejszych z nich należą:

 • *#21# – po jego wpisaniu powinna wyświetlić się informacja, czy dane ze smartfona są przekazywane na inny numer, a jeśli tak, to na jaki konkretnie,
 • *#62# – ten kod z kolei pokazuje, na jaki numer kierowane są połączenia, gdy sprzęt jest wyłączony lub znajduje się poza zasięgiem sieci; jeśli po jego wpisaniu pokaże się numer Twojej poczty głosowej, wszystko jest w porządku, ale jeśli będzie to inny, może to świadczyć, że masz podsłuch na telefonie.

Innym sposobem na sprawdzenie, czy w aparacie jest zainstalowany program szpiegujący, jest weryfikacja, które aplikacje mają dostęp do poszczególnych danych np. listy kontaktów, czy wiadomości SMS. W tym celu wystarczy zajrzeć do menedżera uprawnień w ustawieniach, gdzie od razu możesz zablokować podejrzane udostępnienia.

W wykryciu szkodliwego oprogramowania może pomóc także przeskanowanie urządzenia dobrym programem antywirusowym.

Niestety powyższe sposoby nie zawsze są skuteczne. W niektórych przypadkach wykrycie podsłuchu możliwe jest wyłącznie za pomocą drogiej i specjalistycznej aparatury. Może się bowiem zdarzyć, że podsłuchujący wykorzystuje do monitorowania rozmów telefonicznych bardzo zaawansowany sprzęt np. mikrofon kierunkowy czy tzw. jaskółki.

Profesjonalnymi urządzeniami do wykrywania wszelkiego rodzaju pluskiew i programów szpiegujących dysponuje każde dobre biuro detektywistyczne w Warszawie. Warto skorzystać z jego pomocy, ponieważ zatrudnieni w nim specjaliści wiedzą nie tylko jak znaleźć źródło problemu, ale także jak wyłączyć podsłuch w telefonie. Ważne jest jednak by wybrać odpowiednich fachowców. Pamiętaj, że cechy dobrego detektywa to m.in. dyskrecja i poufność, które mają duże znaczenie przy sprawach związanych z inwigilacją.

Masz problem z podsłuchem w telefonie? Skorzystaj z pomocy fachowców!

Podejrzewasz, że ktoś monitoruje Twoje rozmowy telefoniczne i wiadomości, ale nie wiesz jak to sprawdzić? Wykrywanie podsłuchów w Warszawie oferuje nasze biuro – zgłoś swój problem np. przez formularz kontaktowy, a zajmiemy się nim i go rozwiążemy. Dzięki doświadczeniu oraz dysponowaniu profesjonalnym sprzętem jesteśmy w stanie namierzyć każde urządzenie inwigilujące lub program szpiegujący, a także skutecznie go zneutralizować.

Wykrywanie podsłuchów, kamer, lokalizatorów GPS tani detektyw warszawa KOB GROUP

KOB GROUP Kompleksowa ochrona biznesu, detektywi

Agencja detektywistyczna KOB GROUP
ul. Trakt Lubelski 225 D
04-667 Warszawa
+48 730 730 033
biuro@kobgroup.pl
24h / 7dni