jak sprawdzić nianię JAK SPRAWDZIĆ NIANIĘ? DETEKTYW PODPOWIADA!

Jak sprawdzić nianię? Detektyw podpowiada!

Zatrudniasz opiekunkę dla dzieci i chcesz mieć pewność, że dobrze wykonuje swoje obowiązki zawodowe? Zobacz, jak możesz to zweryfikować! Skorzystaj z podpowiedzi prywatnego detektywa aby dowiedzieć się, jak sprawdzić nianię. Przeczytaj, na czym może polegać ta kontrola i czy jest zgodna z prawem!

Opiekunka do dziecka – jedyna opcja dla wielu rodziców

Obecnie wiele świeżo upieczonych mam po porodzie i urlopie macierzyńskim lub wychowawczym wraca do wykonywania obowiązków służbowych, bo nie może pozwolić sobie na rezygnację z pracy. Gdy niemożliwe jest wówczas wsparcie ze strony dziadków lub innych bliskich osób, w żłobku czy przedszkolu brakuje miejsc, pozostaje już tylko opcja zatrudnienia niani. Jeśli taka sytuacja dotyczy Ciebie, to zapewne wiesz, jak trudno znaleźć właściwą osobę, która przez kilka godzin dziennie zastąpi Cię w opiece nad dzieckiem. Ze względu na swoją troskę chcesz, aby był to ktoś, kto ma odpowiednie podejście do najmłodszych, jest odpowiedzialny, szczery, komunikatywny, empatyczny i zorganizowany oraz zaangażowany w swoją pracę. Dobrze aby opiekunka wyróżniała się kreatywnością, potrafiła organizować wiele ciekawych, edukacyjnych zabaw oraz chętnie w sposób aktywny spędzała czas z podopiecznym. Gdy wreszcie znajdziesz osobę, która spełni Twoje oczekiwania w tym zakresie, pozostaje już tylko obdarzyć ją zaufaniem i powierzyć jej malucha. Zanim jednak to zrobisz, warto upewnić się, czy rzeczywiście jest osobą, za jaką się podaje. Sprawdzenie opiekunki możliwe jest zarówno przez źródła zewnętrzne (np. wywiad środowiskowy, rozmowy z poprzednimi pracodawcami), jak i wewnętrzne. W tym ostatnim przypadku kontrola niani odbywa się za pomocą np. monitoringu.

Gdy niania daje powody do obaw…

Weryfikację osoby, którą zatrudniasz do opieki nad maluchem, możesz przeprowadzić jeszcze przed rozpoczęciem przez nią pracy lub dopiero wtedy, kiedy coś Cię zacznie niepokoić. Jeśli nagle opiekunka coraz częściej się spóźnia, a na ciele dziecka pojawiają się siniaki niewiadomego pochodzenia, zaczynasz się zastanawiać, co się dzieje. Gdy obserwujesz, że Twój maluch panicznie boi się spotkań z nią albo z domu giną różne przedmioty, również rodzą się w Twojej głowie różne podejrzenia. Jak w takiej sytuacji sprawdzić nianię? Możesz np. wracać wcześniej do domu, aby skontrolować sytuację lub składać niezapowiedziane wizyty w ciągu dnia.

Weryfikację opiekunki warto też przemyśleć gdy wyczujesz od niej papierosy (mimo iż deklarowała, że nie pali) albo alkohol, co jest niedopuszczalnym zachowaniem.

Niania kontra dziecko

Gdy dochodzi do powyższych sytuacji, komu wierzyć: opiekunce czy dziecku? Nawet jeśli ma ona ukończonych mnóstwo kursów, wiele znakomitych referencji i duże doświadczenie, ale Twój maluch uważa, że źle się nim zajmuje, to warto to sprawdzić. Najmłodsi mają często wybujałą wyobraźnię. Zdarza się czasami, że niania nie zrobi czegoś po myśli dziecka i wówczas w ten sposób odreagowuje ono swoją złość – skarżąc się lub opowiadając wyimaginowane historie. Jeżeli jednak nie lubi ono swojej opiekunki, wręcz daje wyraźne sygnały, że się jej boi, płacze, gdy tylko się o niej wspomni, sprawdź, czy nie dzieje się coś złego.

Kontrola niani – dyskretny monitoring

W jaki sposób możesz dyskretnie przekonać się, czy zatrudniona przez Ciebie osoba nie oszukuje lub nie robi innych niedopuszczalnych rzeczy? Rozwiązaniem jest np. montaż ukrytych kamer w domu, pod warunkiem jednak, że opiekunka wie, że jest nagrywana i wyrazi na to zgodę. Kontrola niani za pomocą urządzeń szpiegowskich może odbywać się w różny sposób. Zamontujesz je np. w:

  • maskotce lub innej dziecięcej zabawce,
  • zegarze,
  • obrazie,
  • ramce na zdjęcie,
  • meblu,
  • butelce wody

oraz wielu innych przedmiotach codziennego użytku.

Ukryte w ten sposób kamery w różnych częściach mieszkania będą rejestrowały zachowanie opiekunki podczas Twojej nieobecności w domu. Uzyskane nagrania rozwieją Twoje wątpliwości lub utwierdzą Cię w przekonaniu, że jednak jest coś nie tak. Będziesz mieć odpowiedź na to, czy we właściwy sposób traktuje Twoje dziecko, nie przywłaszcza sobie rzeczy należących do pracodawcy itp.

Gdzie szukać pomocy w zakresie skontrolowania niani?

Wszystkie niepokojące Cię sygnały możesz zweryfikować przy wsparciu specjalisty takiego jak np. prywatny detektyw z Warszawy. Sprawdzi on, czy opiekunka nie ma kryminalnej przeszłości, a jej tożsamość jest prawdziwa oraz jak oceniają jej pracę poprzedni pracodawcy. Zajmie się też ustaleniem planu dnia niani, obserwując ją dyskretnie podczas spacerów, zakupów lub w innych miejscach oraz zbierze opinie sąsiadów. Skontroluje również, czy Twoje dziecko jest z nią bezpieczne. Jeżeli dopuszcza się kradzieży, będzie starał się złapać ją na gorącym uczynku.

Upewnij się, czy Twoje dziecko jest w dobrych rękach!

Zależy Ci na tym, aby mieć pewność, że zatrudniona przez Ciebie osoba dobrze opiekuje się Twoim dzieckiem i jest uczciwa? Zdecyduj się na kontrolę niani. Dowody na to uzyskasz albo instalując monitoring w domu (o czym opiekunka musi wiedzieć i wyrazić zgodę), albo korzystając z pomocy prywatnego detektywa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z nami!

Prywatny Detektyw Warszawa tani detektyw warszawa KOB GROUP

KOB GROUP Kompleksowa ochrona biznesu, detektywi

Agencja detektywistyczna KOB GROUP
ul. Trakt Lubelski 225 D
04-667 Warszawa
+48 730 730 033
biuro@kobgroup.pl
24h / 7dni