Jak udowodnić w sądzie zdradę emocjonalną? KOB GROUP JAK UDOWODNIĆ W SĄDZIE ZDRADĘ EMOCJONALNĄ?

Jak udowodnić w sądzie zdradę emocjonalną?

Czujesz się zdradzony? Dowiedz się, po czym poznać zdradę i czy może mieć ona charakter czysto emocjonalny. Poznaj najczęstsze przyczyny rozwodów i sprawdź, w jaki sposób udowodnić, że wina za rozpad związku leży po stronie partnera.

Kiedy zaczyna się zdrada?

Wielu partnerów zastanawia się, po czym rozpoznać niewierność drugiej połówki. W początkowej fazie podejrzeń często pojawiają się wątpliwości. Czy naprawdę wydarzyło się coś niewłaściwego? A może problem wynika z nadmiernej zazdrości? Warto pamiętać, że nie musi dojść do intymnego zbliżenia, by małżonek został uznany za niewiernego. Częstym powodem rozpadu związku jest zdrada psychiczna. Można udowodnić ją w sądzie i potraktować jako argument do rozwodu z orzekaniem o winie.

Kłamstwa i niszczenie relacji

W dobrym małżeństwie obie strony są wobec siebie szczere i dążą do pogłębiania relacji. Pojawia się między nimi szczególna więź, intymność duchowa i cielesna oraz poufność małżeńska. Zdrada emocjonalna następuje wówczas, gdy partner wyłamuje się z podjętych zobowiązań i zaczyna lekceważyć uczucia drugiej połówki. Można to zauważyć po kłamstwach, coraz rzadszym spędzaniu czasu razem oraz stopniowym rozpadzie pożycia seksualnego. Jeżeli czujesz, że Twoja druga połówka przestała interesować się Twoim życiem, jest to jeden z niepokojących sygnałów.

Osoba trzecia

Jeżeli zastanawiasz się, jak rozpoznać zdradę, odpowiedź tak naprawdę jest dość oczywista. W końcu musi pojawić się osoba trzecia. Może to być koleżanka z pracy, dawna przyjaciółka lub znajoma z Internetu. Nawiązywana przez Twojego partnera relacja jest niepokojąco intensywna i często utrzymywana w tajemnicy. Kiedy zaczyna się zdrada, nie musi od razu chodzić o seks. Często są to wspólne zwierzenia, długie rozmowy, wspólne spędzanie czasu. Gdy niewierny małżonek nabierze pewności siebie, mogą pojawić się flirty i pocałunki. Po czym poznać, że coś jest nie tak? Wśród symptomów niewierności pojawiają się:

  • znikanie na długie godziny bez wyjaśnienia,
  • ukrywanie swojego telefonu i potajemne rozmowy,
  • nerwowość i rozkojarzenie,
  • zapach obcych perfum,
  • większe dbanie o swój wygląd.

Szczególnie przykre są sytuacje, gdy partner informuje o wyjeździe w delegację, a tak naprawdę wybiera się gdzieś razem ze swoją przyjaciółką. Niepokojące jest bagatelizowanie relacji i trzymanie ich w tajemnicy.

Zdrada emocjonalna a rozwód

Nikt nie lubi być oszukiwany. Trudno wybaczyć komuś niewierność i uwierzyć, że podobne sytuacje w przyszłości nie będą miały miejsca. Zdrada małżeńska to jedna z najczęstszych przyczyn rozwodów. Jeśli uważasz, że Twojego związku nie da się już uratować, możesz złożyć pozew rozwodowy. Najpierw jednak warto upewnić się, że faktycznie doszło do niewierności i zebrać ewentualne dowody, by powiedzieć o tym w sądzie.

Udowodnienie zdrady w sądzie

Co ciekawe, istnieją agencje detektywistyczne specjalizujące się w sprawach rozwodowych. Zatrudnieni w nich detektywi mają doświadczenie w poszukiwaniu dowodów zdrady. Posługują się przy tym nowoczesnymi narzędziami i zapewniają pełną dyskrecję. Jednym ze sposobów jest obserwacja osób. Dzięki niej można zebrać dokumentację potwierdzającą spotkania małżonka z kochanką. Udaje się przedstawić pocałunki lub przytulanie. Większy problem jest natomiast z zarejestrowaniem faktycznego obcowania płciowego, które przebiega w miejscach prywatnych, gdzie zamontowanie kamer lub podsłuchu jest nielegalne. Na szczęście zdrada emocjonalna jest wystarczającą przyczyną, by rozwód został orzeczony z winy partnera.

Dowody na niewierność

Już wiesz, co to jest zdrada emocjonalna. Jakie dowody wystarczą, by ją udowodnić? Szczególny nacisk warto położyć na regularność kontaktów z osobą trzecią i kłamstwa. Można przedstawić w sądzie na przykład wiadomość tekstową od partnera informującego, że danego dnia będzie w określonym mieście w ramach pracy i zdjęcia, na których widać, jak o tej porze znajduje się w zupełnie innej lokalizacji, razem z obcą kobietą. Wśród dowodów przyjmowane są:

  • zrzuty ekranu przedstawiające rozmowy w mediach społecznościowych,
  • rachunki z hotelu lub restauracji,
  • wyciągi z rozmów telefonicznych,
  • zeznania świadków potwierdzających niewierność.

Należy wskazać, że zamiast rozwijać związek małżeński, ktoś przekierował swoje uczucia i energię na osobę trzecią. W niektórych przypadkach nie chodzi o jedną osobę lecz cały szereg znajomości z kobietami czy mężczyznami.

Jak reagować na zdradę emocjonalną?

Nie warto oskarżać nikogo o zdradę bez konkretnych przesłanek i dowodów. Jeśli jednak czujesz się odsunięty przez drugą połówkę, spróbuj o tym rozmawiać i obserwuj jej reakcję. Jeżeli wciąż jesteś niespokojny i nie wierzysz w szczerość partnera możesz zdecydować się na zlecenie jego obserwacji przez detektywa i przejrzenie rozmów w mediach społecznościowych. Biorąc rozwód warto uporządkować wszystkie materiały dowodowe i określić swoje oczekiwania wobec wyroku.

Agencja detektywistyczna od rozwodów

Bycie zdradzonym to trudne doświadczenie. Chcesz zakończyć związek? Upewnij się, że małżonek był niewierny. Zbierz dowody i przedstaw je na rozprawie rozwodowej. Zależy Ci na profesjonalnej pomocy? Skontaktuj się z nami z prywatnym detektywem. Naszą specjalizacją jest udowadnianie zdrad.
Detektyw dla osób prywatnych Warszawa Detektyw Warszawa KOB GROUP

KOB GROUP Kompleksowa ochrona biznesu, detektywi

Agencja detektywistyczna KOB GROUP
ul. Trakt Lubelski 225 D
04-667 Warszawa
+48 730 730 033
biuro@kobgroup.pl
24h / 7dni