jak założyć podsłuch w domu JAK ZAŁOŻYĆ PODSŁUCH W DOMU?

Jak założyć podsłuch w domu?

W życiu mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy będziesz musiał zdobyć ważne informacje w nieoficjalny sposób. Jeśli niewystarczający będzie montaż urządzeń szpiegowskich w biurze czy samochodzie, zostaje jeszcze opcja zainstalowania ich w pomieszczeniach mieszkalnych. Jak założyć podsłuch w domu, by zrobić to dyskretnie? Czy jest to zgodne z prawem? Dowiedz się!

Prawo a podsłuchiwanie

Zgodnie z Kodeksem karnym w Polsce podsłuchiwanie osób trzecich jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat (art. 267). Bez wiedzy członków rodziny nie możesz tego robić np. w domu. Jakie więc działania podjąć, aby uniknąć wejścia w konflikt z obowiązującymi przepisami? Zawsze w tej kwestii może pomóc biuro detektywistyczne z Warszawy. Skorzystanie z porady detektywa oraz prawnika da Ci odpowiedź, czy tego rodzaju czynności w określonej sytuacji przyniosą Ci więcej szkody i zostaną zakwestionowane jako dowód w sprawie, czy też pozwoli uzyskać kluczowy materiał. Jeśli chcesz przedstawić zebrane dane w sądzie, zadbaj o legalności swoich działań.

W takich przypadkach jak psychiczne albo fizyczne znęcanie się nad rodziną, wykorzystywanie seksualne, zdrada małżonka – zarejestrowanie rozmowy może być najważniejsze podczas udowadniania winy oskarżonego. Jeśli dodatkowo jesteś uczestnikiem dialogu, to uzyskane informacje są danymi, do których posiadania jesteś uprawniony.

Podsłuch w domu – jaki wybrać?

Do zebrania potrzebnych informacji możesz wybrać np. dyktafon. Najlepiej, aby miał dobry mikrofon i długi czas pracy. Alternatywą jest nadajnik podsłuchowy. Zastanów się, na czym Ci bardziej zależy: na jakości dźwięku czy na odległości, z jakiej będzie prowadzony nasłuch. W pierwszym przypadku korzystniejszym rozwiązaniem są urządzenia kwarcowe, a w drugim – GSM. Im mniejsze, tym trudniej je wykryć. Pamiętaj jednak o tym, że jeśli mikrofon nie będzie niczym przykryty, zapewnisz mu lepsze warunki do nagrywania.

Gdzie ukryć podsłuch w domu?

Wpływ na wybór konkretnego pomieszczenia mają nie tylko nawyki osoby podsłuchiwanej (np. gdzie najczęściej przebywa), ale i możliwości techniczne samego wnętrza. Zastanów się także, czy chcesz nagrywać ciągle, czy też urządzenie ma się uruchamiać dopiero w momencie, kiedy wykryje dźwięk.

Jak założyć podsłuch w domu? Nadaje się do tego wiele przedmiotów codziennego użytku, a ze względu na swoje niewielkie rozmiary umieszczone w nich urządzenie szpiegowskie nie będzie wzbudzało podejrzeń. Możesz je zainstalować np. w:

  • dziecięcej zabawce – maskotce, samochodziku itp.,
  • obrazie,
  • zegarze,
  • ramce ze zdjęciem,
  • okładce książki

lub innych rzeczach, które są rzadko dotykane czy użytkowane.

Zadbaj o dyskrecję przy zakładaniu podsłuchu w domu!

Jeśli chcesz zebrać dowody przeciwko osobie z bliskiego otoczenia, pamiętaj o tym, aby zadbać o dyskrecję i opanowanie. Gdy jednak masz obawy, czy sam podołasz temu zadaniu, skorzystaj z pomocy prywatnego detektywa. To również specjalista, który np. sprawdzi, czy w Twoim domu jest już podsłuch – dysponuje bowiem urządzeniem do wykrywania sprzętów szpiegowskich.

Usługi detektywistyczne Warszawa tani detektyw warszawa KOB GROUP

KOB GROUP Kompleksowa ochrona biznesu, detektywi

Agencja detektywistyczna KOB GROUP
ul. Trakt Lubelski 225 D
04-667 Warszawa
+48 730 730 033
biuro@kobgroup.pl
24h / 7dni