Działania detektywistyczne JAKIE ZADANIA MOŻE REALIZOWAĆ DETEKTYW?

Jakie zadania może realizować detektyw?

Choć zawód detektywa jest nam wszystkim powszechnie znany, to czasami ciężko określić, jak może wyglądać jego praca na co dzień. Najczęściej kojarzy nam się ona ze sprawami dotyczącymi sprawdzania wierności i śledzenia małżonka lub partnera. Jednak powody zgłoszenia problemu i nawiązania współpracy z detektywem mogą być różne. Zatem z jakimi sprawami możemy zwrócić się do detektywa?

Sprawy rodzinne

Owszem, aż około 70% spraw prowadzonych przez biura detektywistyczne to zlecenia dotyczące spraw rodzinnych, bardzo często polegające głównie na udowodnieniu, że dana osoba oszukuje w związku. Zazwyczaj dowody i informacje zebrane przez detektywa służą jako dowód w sądzie, np. w sprawach rozwodowych. Zgłaszane sprawy rodzinne dotyczą często również ustalania miejsca przebywania oraz ściągania alimentów od drugiego rodzica. Biura detektywistyczne zajmują się także poszukiwaniem zaginionych osób lub krewnych, ponadto pomagają w odnalezieniu biologicznych rodziców.

Sprawy gospodarcze

Oprócz wcześniej wspomnianych, najczęstszych spraw zgłaszanych biurom detektywistycznym wymienia się również takie działania jak sprawdzanie wiarygodności kredytobiorcy lub kontrahenta oraz jego zdolności płatniczych czy poszukiwania majątku, który mógłby zaspokoić roszczenia wierzyciela. Dodatkowo sprawy dotyczą również wykrywania nadużyć gospodarczych, pozyskiwania informacji o bezprawnym wykorzystywaniu nazw handlowych lub znaków towarowych, a także dociekania spraw o czyn nieuczciwej konkurencji. Detektywi służą również przedsiębiorstwom pomocą w przeciwdziałaniu inwigilacji w co wlicza się na przykład sprawdzenie pojazdów służbowych, komputerów czy telefonów.

Sprawy kryminalne

Jednak jednymi z najtrudniejszych spraw, którymi zajmują się detektywi, są kwestie dotyczące spraw kryminalnych. Wymagają one specjalistycznego sprzętu i uruchomienia wielu procedur oraz kontaktów, czasami nawet z niebezpiecznymi przestępcami. Tego typu sprawy polegają na przykład na zbieraniu dowodów i pomocy w oczyszczaniu klienta z zarzutów stawianych przez organy ścigania w sprawach karnych. Do jednych z najniebezpieczniejszych i ryzykownych działań należy pomoc ofiarom uprowadzenia, szantażu, gróźb i innych, które zazwyczaj polegają na przypadkach porwania dla okupu czy handlu żywym towarem. Prywatny detektyw Warszawa tani detektyw warszawa KOB GROUP
KOB GROUP Kompleksowa ochrona biznesu, detektywi

Agencja detektywistyczna KOB GROUP
ul. Trakt Lubelski 225 D
04-667 Warszawa
+48 730 730 033
biuro@kobgroup.pl
24h / 7dni