Podsłuch New Layer NA CZYM POLEGA WYKRYWANIE PODSŁUCHÓW?

Na czym polega wykrywanie podsłuchów?

Coraz więcej klientów agencji detektywistycznych pyta o usługę wykrywania podsłuchów. Kiedyś problem ten znany był głównie z filmów – obecnie może dotyczyć praktycznie każdego. Urządzenia podsłuchowe można bowiem kupić bez problemu nawet przez internet i nie potrzeba na to dużych nakładów finansowych. Wykrycie podsłuchu wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu i dlatego zajmują się tym profesjonalni detektywi. Dowiedz się więcej!

Jak wyglądają nowoczesne urządzenia podsłuchowe?

Współczesne podsłuchy zaskakują swoją formą i w wielu przypadkach przypominają urządzenia znane z filmów szpiegowskich. Pluskwy ukrywane są dzisiaj najczęściej w popularnych przedmiotach codziennego użytku np. długopisach, zegarkach, dyktafonach, pamięciach USB czy listwach zasilających.

W sprzedaży są także mikroskopijne podsłuchy, które można zamontować w dowolnym miejscu np. w gniazdku elektrycznym, lampie czy samochodzie. Oprócz tego istnieją również bardziej zaawansowane urządzenia służące do podsłuchiwania przez ścianę (tzw. podsłuchy sejsmiczne oraz stetoskopowe), a nawet specjalne aplikacje na telefon służące do monitorowania rozmów i wiadomości.

Komu podkładane są podsłuchy?

O ile kiedyś urządzenia podsłuchowe były dostępne niemal wyłącznie dla służb specjalnych i funkcjonariuszy Policji, o tyle dzisiaj może je kupić każdy i to w prosty sposób przez internet. Z tego względu zwiększył się krąg podsłuchiwanych. Należą do niego już nie tylko osoby podejrzewane o dokonanie przestępstw, ale także zwykli obywatele np.:

  • politycy,
  • osoby pełniące ważne funkcje np. w urzędach,
  • biznesmeni,
  • osoby prywatne – np. małżonkowie podejrzewani o zdradę.

Zazwyczaj podsłuchy podkładane są przez osoby, które w ten sposób chcą pozyskać jakieś nieznane im informacje np. o planach handlowych swoich konkurentów biznesowych. Zdarza się jednak, że chodzi o zdobycie informacji dyskredytujących podsłuchiwanego, które potem mogą być wykorzystane np. do jego szantażu. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak się bronić przed tym procederem i że możliwe jest skuteczne wykrywanie podsłuchów.

Czy podsłuchy są legalne?

Z punktu widzenia prawa podsłuch nie zawsze jest nielegalny. Art. 267 Kodeksu karnego przewiduje bowiem kary wyłącznie dla osób, które w ten sposób pozyskują informacje nieprzeznaczone dla nich. Nielegalne jest zatem przede wszystkim podsłuchiwanie rozmów, w których się nie uczestniczy. Za takie działania grozi odpowiedzialność karna, nawet pozbawienia wolności do 2 lat.

Nie jest natomiast przestępstwem nagrywanie swoich rozmów z innymi. Jednak jeśli rozmówca nie ma świadomości, że rozmowa jest rejestrowana, może potem wytoczyć sprawę w postępowaniu cywilnym o naruszenie dóbr osobistych.

Na czym dokładnie polega wykrywanie podsłuchów?

Ze względu na różną formę urządzeń wykrywanie podsłuchów jest trudnym zadaniem. Pluskwa może mieć mikroskopijne rozmiary i być podłożona niemal wszędzie, dlatego zazwyczaj samodzielne jej zlokalizowanie i zidentyfikowanie jest praktycznie niemożliwe. Właśnie dlatego ich wykrycie najlepiej powierzyć specjalistom, którzy stosują do tego odpowiednie techniki i narzędzia. Profesjonalnie zajmuje się tym prywatny detektyw, który w celu namierzenia urządzenia podsłuchowego wykonuje szereg czynności. Najczęściej dzielą się one na dwa etapy:

  • wstępnej analizy sytuacji – służy ona określeniu potencjalnej lokalizacji pluskwy i jej rodzaju, a więc wymaga pozyskania informacji od klienta na temat tego, w jakim celu może być podłożony podsłuch i przez kogo,
  • fizycznym przeszukaniu pomieszczeń z użyciem specjalistycznego sprzętu.

Do skutecznego wykrycia podsłuchów niezbędna jest wspomniana wyżej aparatura, na którą składają się przede wszystkim specjalne detektory i wykrywacze. Warto tutaj podkreślić, że dobry detektyw używa wyłącznie profesjonalnych urządzeń, a więc o zaawansowanej technologii i wysokiej czułości. Taki sprzęt jest w stanie wykryć najmniejsze pluskwy, nawet te chwilowo wyłączone lub uszkodzone oraz ukryte w najbardziej zaskakujących miejscach. Co ważne, za jego pomocą można zlokalizować nie tylko standardowe aparaty rejestrujące głos, ale także kamery szpiegowskie czy lokalizatory GPS.

Możliwości takich nie mają detektory sprzedawane za kilkadziesiąt złotych w internecie. Warto o tym pamiętać, bo negatywny wynik badania pomieszczenia wykonanego za ich pomocą niestety może okazać się błędny.

Należy też mieć świadomość, że profesjonalne wykrywanie podsłuchów trwa nieraz kilka-kilkanaście godzin, szczególnie gdy wymaga sprawdzenia wielu pomieszczeń (np. w biurze i mieszkaniu), a także samochodów czy telefonów.

Wykrywanie podsłuchów zleć profesjonalistom!

Jeśli podejrzewasz, że ktoś rejestruje Twoje rozmowy, zleć wykrywanie podsłuchów prywatnej agencji detektywistycznej. Tylko dobry detektyw jest w stanie zrobić to sprawnie i skutecznie, ponieważ ma w tej dziedzinie doświadczenie i dysponuje zaawansowanym sprzętem. Warto również skorzystać z jego usług w celu zapobiegania wycieku ważnych informacji, czyli zlecić mu sprawdzenie pomieszczeń np. przed ważnym spotkaniem biznesowym.

KOB GROUP Kompleksowa ochrona biznesu, detektywi

Agencja detektywistyczna KOB GROUP
ul. Trakt Lubelski 225 D
04-667 Warszawa
+48 730 730 033
biuro@kobgroup.pl
24h / 7dni