oszust matrymonialny

Oszust matrymonialny – radzimy jak go rozpoznać!

Przystojny, szarmancki, opiekuńczy i czuły – to opis partnera idealnego, o jakim marzy wiele pań. Niestety dokładnie tymi samymi cechami zazwyczaj odznacza się oszust matrymonialny, którego jedynym celem jest wyłudzenie od zakochanej kobiety jak największej sumy pieniędzy. Jeśli szukasz partnera i korzystasz z portali randkowych, możesz paść ofiarą takiego przestępcy. Sprawdź, jak rozpoznać oszusta matrymonialnego i jak się przed nim uchronić.

Kim jest oszust matrymonialny?

Coraz więcej osób ma trudności ze znalezieniem swojej drugiej połówki i dlatego sporą popularnością cieszą się różne portale randkowe oraz media społecznościowe, które ułatwiają nawiązywanie znajomości. Choć są one bardzo pożyteczne, z drugiej strony niosą wiele zagrożeń. Wśród ogłaszających się w sieci osób zdarzają się bowiem oszuści matrymonialni, którzy bynajmniej nie szukają w takich miejscach miłości.

Kto to jest oszust matrymonialny? W ogólnym ujęciu jest to osoba, która deklaruje chęć nawiązania bliższej relacji o charakterze uczuciowym, jednak w istocie ma zupełnie inne zamiary. Może być to zatem np. mężczyzna, który rozkochuje w sobie kobietę i obiecuje jej małżeństwo, gdy tymczasem już ma żonę i wcale nie zamierza jej porzucić. Takie oszustwo jest bez wątpienia bardzo bolesne dla pokrzywdzonej kobiety, jednak zdarzają się znacznie gorsze jego odmiany. Są bowiem oszuści matrymonialni, którzy nawiązują relacje z kobietami tylko po to, by wyłudzić od nich duże sumy pieniędzy.

Oszust z Tindera – modelowy przykład oszusta matrymonialnego

Sposób działania oszusta matrymonialnego został doskonale przedstawiony w filmie Netflixa pt. „Oszust z Tindera”. Przedstawia on historię kilku kobiet, które zostały pokrzywdzone przez niejakiego Shimona Hayut. Ten młody i przystojny obywatel Izraela przez wiele lat ogłaszał się w popularnej aplikacji randkowej Tinder i za jej pośrednictwem nawiązywał znajomości z kobietami z różnych krajów m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Norwegii.

Do realizacji swoich niecnych celów Shimon Hayut stworzył sobie nową tożsamość oraz życiorys – przedstawiał się jako Simon Leviev, bogaty przedsiębiorca i syn potentata branży związanej z handlem diamentami. Na swoim koncie w mediach społecznościowych umieszczał wiarygodne zdjęcia przedstawiające jego życie w luksusie. Poznane kobiety zabierał do drogich restauracji oraz w podróże prywatnym odrzutowcem. Obiecywał im dozgonną miłość, a nawet małżeństwo. Jego wybranki były nim oczarowane. Wierząc w jego szczere uczucie, bez wahania pożyczały mu duże sumy pieniędzy, o które z czasem coraz częściej prosił, tłumacząc się problemami biznesowymi. Gdy zaczynały się dopominać od niego o zwrot pożyczek, po prostu znikał z ich życia i rozpoczynał znajomość z kolejną kobietą.

Dzięki nagłośnieniu sprawy w mediach pokrzywdzone panie doprowadziły do tego, że oszust matrymonialny został czasowo aresztowany. Niestety nie odzyskały jednak swoich pieniędzy.

Jak rozpoznać oszusta matrymonialnego?

Podobne historie, jak ta opowiedziana w filmie Netflixa, zdarzają się również w Polsce. Najczęściej ofiarami są kobiety, które poznały naciągaczy przez internet. Jeśli nie chcesz podzielić ich losu, dowiedz się, jak rozpoznać oszusta matrymonialnego, by nie dać się oszukać.

Podczas nawiązywania relacji z mężczyzną (poznanym w sieci lub poza nią) przede wszystkim zachowaj czujność i uważnie go obserwuj. Wątpliwości powinny wzbudzić pewne jego zachowania, szczególnie jeśli Twój znajomy:

  • jest oszczędny w opowiadaniu o szczegółach swojego życia – np. nie zdradza miejsca pracy,
  • wypytuje Cię już na początku znajomości o zarobki, oszczędności i składniki majątku,
  • najchętniej spotyka się z Tobą w Twoim mieszkaniu, natomiast konsekwentnie unika zapraszania Cię do siebie,
  • nie proponuje, że przedstawi Cię swojej rodzinie i znajomym,
  • często nie odbiera od Ciebie telefonów, a jedynie oddzwania o tych samych porach,
  • już na początku znajomości obiecuje małżeństwo, pomimo że jeszcze dobrze się nie znacie,
  • często wspomina o różnych problemach w pracy lub wręcz kłopotach finansowych.

Warto pamiętać, że sprytny oszust matrymonialny zazwyczaj jest dobrym psychologiem i jednocześnie manipulantem, dlatego umie doskonale rozpoznać potrzeby kobiety i robi wszystko, by je zaspokoić. Zwykle więc obsypuje partnerkę prezentami, prawi jej komplementy i roztacza przed nią wspaniałe wizje wspólnej przyszłości. Dopiero gdy zdobędzie jej bezgraniczne zaufanie i miłość, zaczyna realizować swój plan, prosząc np. o pożyczkę lub wsparcie finansowe.

Skorzystaj z pomocy detektywa i nie daj się oszukać!

Nie każdy mężczyzna, który prosi kobietę o pieniądze, ma złe intencje. Życie pisze różne scenariusze i rzeczywiście może się zdarzyć, że nowo poznany partner po prostu wpadnie w kłopoty finansowe. Zanim jednak udzielisz mu wsparcia, sprawdź, czy nie jest to oszust matrymonialny. Pomoże Ci w tym każdy dobry detektyw, który zweryfikuje jego tożsamość oraz wiarygodność podawanych przez niego informacji. Dzięki fachowemu wsparciu poznasz prawdę na temat swojego partnera i unikniesz nie tylko rozczarowania, ale przede wszystkim poważnych strat finansowych.

Usługi detektywistyczne Warszawa tani detektyw warszawa KOB GROUP

KOB GROUP Kompleksowa ochrona biznesu, detektywi

KOB GROUP
ul. Redutowa 46/18
+48 730 033 033
biuro@kobgroup.pl
24h / 7dni