oszust matrymonialny OSZUST MATRYMONIALNY – RADZIMY JAK GO ROZPOZNAĆ!

Oszust matrymonialny – radzimy jak go rozpoznać!

Przystojny, szarmancki, opiekuńczy i czuły – to opis partnera idealnego, o jakim marzy wiele pań. Niestety dokładnie tymi samymi cechami zazwyczaj odznacza się oszust matrymonialny, którego jedynym celem jest wyłudzenie od zakochanej kobiety jak największej sumy pieniędzy. Jeśli szukasz partnera i korzystasz z portali randkowych, możesz paść ofiarą takiego przestępcy. Sprawdź, jak rozpoznać oszusta matrymonialnego i jak się przed nim uchronić.

Kim jest oszust matrymonialny?

Coraz więcej osób ma trudności ze znalezieniem swojej drugiej połówki i dlatego sporą popularnością cieszą się różne portale randkowe oraz media społecznościowe, które ułatwiają nawiązywanie znajomości. Choć są one bardzo pożyteczne, z drugiej strony niosą wiele zagrożeń. Wśród ogłaszających się w sieci osób zdarzają się bowiem oszuści matrymonialni, którzy bynajmniej nie szukają w takich miejscach miłości.

Kto to jest oszust matrymonialny? W ogólnym ujęciu jest to osoba, która deklaruje chęć nawiązania bliższej relacji o charakterze uczuciowym, jednak w istocie ma zupełnie inne zamiary. Może być to zatem np. mężczyzna, który rozkochuje w sobie kobietę i obiecuje jej małżeństwo, gdy tymczasem już ma żonę i wcale nie zamierza jej porzucić. Takie oszustwo jest bez wątpienia bardzo bolesne dla pokrzywdzonej kobiety, jednak zdarzają się znacznie gorsze jego odmiany. Są bowiem oszuści matrymonialni, którzy nawiązują relacje z kobietami tylko po to, by wyłudzić od nich duże sumy pieniędzy.

Oszust z Tindera – modelowy przykład oszusta matrymonialnego

Sposób działania oszusta matrymonialnego został doskonale przedstawiony w filmie Netflixa pt. „Oszust z Tindera”. Przedstawia on historię kilku kobiet, które zostały pokrzywdzone przez niejakiego Shimona Hayut. Ten młody i przystojny obywatel Izraela przez wiele lat ogłaszał się w popularnej aplikacji randkowej Tinder i za jej pośrednictwem nawiązywał znajomości z kobietami z różnych krajów m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Norwegii.

Do realizacji swoich niecnych celów Shimon Hayut stworzył sobie nową tożsamość oraz życiorys – przedstawiał się jako Simon Leviev, bogaty przedsiębiorca i syn potentata branży związanej z handlem diamentami. Na swoim koncie w mediach społecznościowych umieszczał wiarygodne zdjęcia przedstawiające jego życie w luksusie. Poznane kobiety zabierał do drogich restauracji oraz w podróże prywatnym odrzutowcem. Obiecywał im dozgonną miłość, a nawet małżeństwo. Jego wybranki były nim oczarowane. Wierząc w jego szczere uczucie, bez wahania pożyczały mu duże sumy pieniędzy, o które z czasem coraz częściej prosił, tłumacząc się problemami biznesowymi. Gdy zaczynały się dopominać od niego o zwrot pożyczek, po prostu znikał z ich życia i rozpoczynał znajomość z kolejną kobietą.

Dzięki nagłośnieniu sprawy w mediach pokrzywdzone panie doprowadziły do tego, że oszust matrymonialny został czasowo aresztowany. Niestety nie odzyskały jednak swoich pieniędzy.

Jak rozpoznać oszusta matrymonialnego?

Podobne historie, jak ta opowiedziana w filmie Netflixa, zdarzają się również w Polsce. Najczęściej ofiarami są kobiety, które poznały naciągaczy przez internet. Jeśli nie chcesz podzielić ich losu, dowiedz się, jak rozpoznać oszusta matrymonialnego, by nie dać się oszukać.

Podczas nawiązywania relacji z mężczyzną (poznanym w sieci lub poza nią) przede wszystkim zachowaj czujność i uważnie go obserwuj. Wątpliwości powinny wzbudzić pewne jego zachowania, szczególnie jeśli Twój znajomy:

  • jest oszczędny w opowiadaniu o szczegółach swojego życia – np. nie zdradza miejsca pracy,
  • wypytuje Cię już na początku znajomości o zarobki, oszczędności i składniki majątku,
  • najchętniej spotyka się z Tobą w Twoim mieszkaniu, natomiast konsekwentnie unika zapraszania Cię do siebie,
  • nie proponuje, że przedstawi Cię swojej rodzinie i znajomym,
  • często nie odbiera od Ciebie telefonów, a jedynie oddzwania o tych samych porach,
  • już na początku znajomości obiecuje małżeństwo, pomimo że jeszcze dobrze się nie znacie,
  • często wspomina o różnych problemach w pracy lub wręcz kłopotach finansowych.

Warto pamiętać, że sprytny oszust matrymonialny zazwyczaj jest dobrym psychologiem i jednocześnie manipulantem, dlatego umie doskonale rozpoznać potrzeby kobiety i robi wszystko, by je zaspokoić. Zwykle więc obsypuje partnerkę prezentami, prawi jej komplementy i roztacza przed nią wspaniałe wizje wspólnej przyszłości. Dopiero gdy zdobędzie jej bezgraniczne zaufanie i miłość, zaczyna realizować swój plan, prosząc np. o pożyczkę lub wsparcie finansowe.

Skorzystaj z pomocy detektywa i nie daj się oszukać!

Nie każdy mężczyzna, który prosi kobietę o pieniądze, ma złe intencje. Życie pisze różne scenariusze i rzeczywiście może się zdarzyć, że nowo poznany partner po prostu wpadnie w kłopoty finansowe. Zanim jednak udzielisz mu wsparcia, sprawdź, czy nie jest to oszust matrymonialny. Pomoże Ci w tym każdy dobry detektyw, który zweryfikuje jego tożsamość oraz wiarygodność podawanych przez niego informacji. Dzięki fachowemu wsparciu poznasz prawdę na temat swojego partnera i unikniesz nie tylko rozczarowania, ale przede wszystkim poważnych strat finansowych.

Usługi detektywistyczne Warszawa tani detektyw warszawa KOB GROUP

KOB GROUP Kompleksowa ochrona biznesu, detektywi

Agencja detektywistyczna KOB GROUP
ul. Trakt Lubelski 225 D
04-667 Warszawa
+48 730 730 033
biuro@kobgroup.pl
24h / 7dni