sprawy spadkowe SPRAWY SPADKOWE A POMOC DETEKTYWA

Sprawy spadkowe a pomoc detektywa

Coraz częściej sprawy spadkowe okazują się na tyle skomplikowane, że rodziny osób zmarłych muszą szukać wsparcia u detektywa, aby móc przeprowadzić postępowanie sądowe. Sprawdź, jakie problemy ze spadkiem może pomóc rozwiązać biuro detektywistyczne i dlaczego warto skorzystać z jego usług.

Odnalezienie spadkobierców

W Polsce sprawy spadkowe zazwyczaj są rozpatrywane przez sądy, które jednak nie zawsze są w stanie je skutecznie przeprowadzić ze względów proceduralnych. Najczęstszym problemem jest ustalenie kręgu spadkobierców lub miejsca ich pobytu.

Takie trudności pojawiają się wbrew pozorom dość często np. gdy zmarły nie miał dzieci ani wnuków i trzeba szukać jego dalszych krewnych. Zdarza się również, że sprawę spadkową do sądu wnosi spadkobierca, który nie utrzymuje od dawna kontaktu z pozostałymi członkami rodziny i zwyczajnie nie jest w stanie stwierdzić, czy w ogóle oni żyją, ani tym bardziej, gdzie mieszkają. Niestety z powodu braku takich informacji postępowanie spadkowe może ciągnąć się latami.

Samodzielne znalezienie dawno niewidzianych krewnych może być niezwykle trudne, dlatego o pomoc w odnalezieniu spadkobiercy najlepiej zwrócić się do detektywa. Dysponuje on znacznie lepszą wiedzą na temat tego, jak i gdzie szukać danych osób oraz ma większe uprawnienia w zakresie dostępu do danych osobowych. Dzięki temu może szybko ustalić krąg krewnych mających potencjalnie prawo do spadku, a także wskazać ich miejsce zamieszkania.

Biuro detektywistyczne jest również w stanie zdobyć wymagane przez sąd dowody na to, że któryś ze spadkobierców nie żyje. Pozyskane przez niego informacje i dokumenty pozwalają na przyśpieszenie postępowania spadkowego, a w wielu przypadkach okazują się wręcz niezbędne do tego, by w ogóle można było je zakończyć.

Sprawdzenie masy spadkowej

Wsparcie detektywa może być również pomocne, gdy nie ma pewności, co pozostawił po sobie spadkodawca. Niestety zdarza się, że zamiast majątku, spadkobiercy dziedziczą długi, które potem muszą spłacać przez wiele lat.

Polskie prawo przewiduje możliwość uniknięcia takich problemów poprzez odrzucenie spadku lub przyjęcie go wyłącznie z dobrodziejstwem inwentarza (w tym drugim przypadku przejmuje się długi jedynie do wysokości odziedziczonego majątku). Na podjęcie odpowiedniej decyzji co do formy przyjęcia spadku przepisy dają spadkobiercom tylko 6 miesięcy od dnia uzyskania informacji o śmierci spadkodawcy. W tym czasie powinno się zatem zbadać masę spadkową. W praktyce jest to bardzo trudne. Jak np. dowiedzieć się, czy zmarły miał jakieś kredyty, a jeśli tak, to w jakim banku? W takiej sytuacji również można zwrócić się do detektywa, który zbada stan majątkowy spadkodawcy i pomoże podjąć właściwą decyzję w kwestii dziedziczenia.

Masz problem w odnalezieniu spadkobierców? Zwróć się po pomoc do detektywa!

Jeśli masz problem z odnalezieniem spadkobierców lub potrzebujesz innego rodzaju pomocy w sprawie spadkowej, skorzystaj z profesjonalnych usług detektywistycznych. Dobry detektyw w Warszawie zdobędzie dla Ciebie wszystkie niezbędne informacje, co ułatwi zakończenie postępowania.

Usługi detektywistyczne Warszawa tani detektyw warszawa KOB GROUP

KOB GROUP Kompleksowa ochrona biznesu, detektywi

Agencja detektywistyczna KOB GROUP
ul. Trakt Lubelski 225 D
04-667 Warszawa
+48 730 730 033
biuro@kobgroup.pl
24h / 7dni