New Layer WSPÓŁPRACA BIZNESOWA

Współpraca biznesowa

Pomimo, że najczęstsze sprawy prowadzone przez detektywów to sprawy rodzinne, biura detektywistyczne oferują również szereg usług skierowanych do przedsiębiorstw i klientów biznesowych. Taka współpraca może okazać się niezwykle przydatna, szczególnie kiedy zależy nam na utrzymaniu pewnej pozycji na rynku oraz uniknięciu niepotrzebnych problemów. 

Weryfikacja kontrahentów

Jednym z najczęstszych zadań zgłaszanych biurom detektywistycznym w zakresie usług biznesowych jest weryfikacja kontrahentów. Rozpoczynając współpracę z inną firmą ważne jest, by sprawdzić jej kondycję ekonomiczną oraz biznesową. Jak dobrze wiemy, opinie w internecie nie zawsze są wiarygodne. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy detektywa, który przeprowadzi wnikliwą obserwację oraz sprawdzi faktyczną sytuację i stabilność kontrahenta, a także pozyska autentyczne opinie i referencje. Ponadto zweryfikuje on również historię podmiotu oraz podmiotów powiązanych, sprawdzi słabe i mocne strony kontrahenta, a także zbada ewentualne powiązania osobowe i biznesowe. Dodatkowo ustalenie majątku nowego kontrahenta pomoże w trafnej ocenie sytuacji ekonomicznej potencjalnego partnera i dzięki temu pozwoli uniknąć niewłaściwych decyzji. Ustalenie majątku może dotyczyć również osób prawnych i fizycznych, co umożliwia firmie szybsze i skuteczniejsze odzyskanie swoich należności. Dodatkowo biura detektywistyczne zajmują się również windykacją wierzytelności na każdym etapie tego procesu. Oprócz ustalania majątku dłużnika, wierzycielom i komornikom wskazywany jest również ukrywany majątek, a także przeprowadzane są negocjacje związane ze spłatą zadłużenia. 

Analiza rynku i konkurencji

Kolejnym obszarem działania w zakresie współpracy biznesowej z detektywem jest wywiad gospodarczy polegający na działaniach związanych z pozyskiwaniem istotnych informacji rynkowych, a także informacji o największej konkurencji przedsiębiorstwa. Dzięki temu możliwe jest wyprzedzenie działań konkurencji i lepsze przygotowanie swoich planów i działań. Jednak tak samo jak nam może zależeć na pozyskaniu takich informacji , tak samo nasi konkurenci mogą starać się zebrać informacje o naszej firmie. Biura detektywistyczne w tym kierunku prowadzą działania związane z kontrwywiadem gospodarczym, dzięki czemu możliwe jest zabezpieczenie organizacji przed wypływem takich informacji. W tym celu sprawdzana jest lojalność pracowników firmy, poszukiwane są źródła wycieku informacji wewnętrznej, uprzedzana jest aktywność konkurencji, a także organizowane są działania dezinformacyjne.

Audyt wewnętrzny

Oprócz wcześniej wspomnianych spraw prowadzonych przez biura detektywistyczne, możliwe jest również wykrywanie oszustw i innych przestępstw w firmie, których właściciele mogą być nieświadomi. Większość takich nieprawidłowości jest związana z nieuczciwymi działaniami i nadużyciami kadry kierowniczej. Nieprawidłowości w księgowości, fałszowanie dokumentów, wykorzystywanie majątku przedsiębiorstwa w celach niezgodnych z przeznaczeniem, czy zakłamywanie faktycznych wydatków to działania generujące często ogromne straty finansowe dla firmy, a także szkodzące jej wizerunkowi. Dlatego też przedsiębiorstwom chcącym dbać o swoją renomę oraz płynność finansową polecamy przeprowadzenie audytu wewnętrznego przy współpracy z biurem detektywistycznym. Detektywi Warszawa tani detektyw KOB GROUP
KOB GROUP Kompleksowa ochrona biznesu, detektywi

Agencja detektywistyczna KOB GROUP
ul. Trakt Lubelski 225 D
04-667 Warszawa
+48 730 730 033
biuro@kobgroup.pl
24h / 7dni